Elektros kainų šuolį ant savo pečių prisiėmusi ir vartotojams jo neperkėlusi AB „INTER RAO Lietuva“ trečią ketvirtį patyrė nedidelį nuostolį

2021 metų trečiojo ketvirčio neaudituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi AB „INTER RAO Lietuva“ praneša pardavusi mažiau elektros energijos, gavusi mažiau pajamų ir patyrusi nuostolių.

„Trečiasis metų ketvirtis įprastai kelia daugiau iššūkių bendrovėms, prekiaujančioms elektros energija. Šiais metais itin ženkliai išaugusi vidutinė elektros energijos kaina lėmė smarkų įsigijimų savikainos augimą, kas atsiliepė ir įmonės rezultatams: bendrovė netikėtą kainų šuolį prisiėmė ant savo pečių ir jo neperkėlė vartotojams, kuriems elektros energija ir toliau buvo tiekiama pagal iš anksto sudarytose sutartyse nustatytą kainą. Kartu įmonė Lietuvoje pardavė mažiau elektros energijos, gavo mažiau pajamų ir patyrė nuostolių. Pardavimų susitraukimą iš dalies kompensavo įmonės gautos pajamos iš finansinių instrumentų naudojimo“, – sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Bendrovė elektros energiją į Lietuvą importavo tik iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities. Parduodamą elektros energiją įmonė taip pat pirko elektros biržoje „Nord Pool“ ir iš vietos gamintojų, gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo jėgainių parke.

Per 2021 metų liepą – rugsėjį įmonė Lietuvoje pardavė 316 GWh elektros energijos (per atitinkamą ankstesnių metų laikotarpį – 1003 GWh). AB „INTER RAO Lietuva“ pardavimų pajamos siekė beveik 13 mln. eurų (37 mln. eurų per atitinkamą 2020 metų laikotarpį), o veiklos nuostolis sudarė 8,9 mln. eurų. Šį rezultatą iš dalies kompensavo įmonės gautos pajamos iš finansinių instrumentų naudojimo, tačiau bendrovė patyrė 0,5 mln. eurų grynojo nuostolio (prieš metus pelnas siekė 3 mln. eurų).

Bendrovės pelnas prieš mokesčius per metus sumažėjo nuo 3,7 mln. iki 0,15 mln. eurų. Įmonė per ataskaitinį laikotarpį deklaravo 652 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamais duomenimis, per 2021 metų devynis mėnesius bendrovė sumokėjo daugiau kaip 9 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų. AB „INTER RAO Lietuva“ buvo šešta tarp daugiausiai mokesčių sumokančių energetikos sektoriaus bendrovių. Per 2021 metų sausį – rugsėjį kita Lietuvoje veikianti grupės įmonė „Vydmantai wind park“ į VMI sąskaitą sumokėjo dar beveik 1,3 mln. eurų mokesčių.

Visa „INTER RAO Lietuva“ įmonių grupė, kuriai priklauso antrinės bendrovės „INTER RAO Latvia“, „INTER RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“, per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbė ir 2021 metų 9 mėnesių neaudituotus konsoliduotus veiklos rezultatus.

Grupė pranešė per devynis metų mėnesius visose veiklos šalyse pardavusi 5748 GWh elektros energijos (per atitinkamą 2020 metų laikotarpį – 4130 GWh) ir gavusi 313,2 mln. eurų pajamų (176,1  mln. eurų prieš metus). Per metus pardavimai labiausiai augo Lenkijos ir Latvijos rinkose.

Grupės EBITDA padidėjo iki 20,5 mln. eurų (14,1 mln. eurų prieš metus), o grynasis pelnas siekė 8,4 mln. eurų, lyginant su beveik 10 mln. eurų per atitinkamą laikotarpį pernai.

Dalinkitės socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis (AB „INTER RAO Lietuva“ duomenų privatumo politika).

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate savo sutikimą, kad Bendrovėje Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei atsakant į Jūsų pateiktus klausimus bei sprendžiant kylančias problemas.

Kartu Jūs patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už Jūsų pateiktų perteklinių duomenų tvarkymą.

Palaukite...

Ačiū!