„INTER RAO Lietuva“ pajamos ir pelnas mažėjo

2020 metų pirmojo ketvirčio neaudituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi AB „INTER RAO Lietuva“ praneša, kad įmonė per tris pirmuosius metų mėnesius Lietuvoje pardavė beveik 60 procentų mažiau elektros energijos nei prieš metus ir uždirbo 0,56 mln. eurų grynojo pelno.

„Per 2020-ųjų metų pirmuosius mėnesius bendrovė Lietuvoje pardavė mažiau elektros energijos ir gavo mažiau pajamų nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus. Pardavimų sumažėjimą labiausiai lėmė itin žemos elektros energijos NordPool biržoje kainos ir dėl to kritusios prekybos apimtys. Kainos elektros energijos biržoje iki istorinių žemumų mažėjo dėl karantino įvestų ekonominės veiklos ribojimų kritus paklausai, sumažėjus naftos ir dujų kainoms. Tuo pačiu pasiūla išliko nepakitusi ir net didėjo dėl Skandinavijoje sukauptų gausesnių nei įprasta hidrologinių išteklių bei palankesnių meteorologinių sąlygų“, – sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Šiais metais elektros energijos importo iš Baltarusijos Respublikos bendrovė nevykdė, o į Lietuvą buvo importuojama tik Rusijos Federacijoje pagaminta elektros energija. Parduodamą elektros energiją bendrovė ne tik importavo, bet gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo elektrinių parke, kuris dėl palankesnių oro sąlygų – didesnio vidutinio vėjo greičio – pagamino daugiau elektros energijos nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus.

Per 2020 metų pirmuosius tris mėnesius įmonė Lietuvoje pardavė du kartus mažiau – 846 GWh – elektros energijos (per atitinkamą ankstesnių metų laikotarpį – 1758 GWh).

AB „INTER RAO Lietuva“ pardavimų pajamos siekė 34,4 mln. eurų (85,5 mln. eurų 2019 metų 1 ketvirtį). Bendrovė uždirbo 558 tūkst. eurų grynojo pelno, o prieš metus pelnas siekė 5,1 mln. eurų.

Įmonės EBITDA rodiklis buvo 0,8 mln. eurų, lyginant su 5,7 mln. eurų prieš metus. 2020-ųjų metų pradžioje bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 659 tūkst. eurų, įmonė per ataskaitinį laikotarpį sumokėjo 101 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Per pirmuosius tris metų mėnesius bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą taip pat sumokėjo beveik 3,5 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų. AB „INTER RAO Lietuva“ buvo ketvirta tarp daugiausiai mokesčių sumokančių energetikos sektoriaus bendrovių ir užėmė 59 vietą VMI sudarytame didžiausių mokesčių mokėtojų sąraše. Dar 0,56 mln. eurų mokesčių sumokėjo ir antrinė bendrovės įmonė UAB „Vydmantai wind park“.

2020 metų 1 ketvirčio neaudituotus konsoliduotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbė ir visa „INTER RAO Lietuva“ įmonių grupė, kuriai priklauso ir antrinės bendrovės „INTER RAO Latvia“, „INTER RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“.

Grupė pranešė per 2020 metų pirmus tris mėnesius visose veiklos šalyse pardavusi 1317 GWh elektros energijos (2019 metų 1 ketvirtį  – 2134 GWh) ir gavusi 58,2 mln. eurų pajamų (107,0 mln. eurų prieš metus).

„2020 metų pradžios Grupės rezultatus galima vertinti nuosaikiai pozityviai. Net ir klostantis sudėtingai ekonominei situacijai daugelyje aplinkinių valstybių, antrinė grupės įmonė vykdė sėkmingą prekybą Lenkijos rinkoje, o dėl stipresnio vidutinio vėjo greičio regione matome ir geresnius vėjo elektrinių parko rezultatus Lietuvoje“, – sako G. Balčiūnas.

Grupės EBITDA rodiklis 2020 m. pirmąjį ketvirtį buvo 3,7 mln. eurų (7,8 mln. eurų prieš metus), o Grupės grynasis pelnas, lyginant su 6,4 mln. eurų per atitinkamą laikotarpį prieš metus, mažėjo iki 2,4 mln. eurų.

Dalinkitės socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis (AB „INTER RAO Lietuva“ duomenų privatumo politika).

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate savo sutikimą, kad Bendrovėje Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei atsakant į Jūsų pateiktus klausimus bei sprendžiant kylančias problemas.

Kartu Jūs patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už Jūsų pateiktų perteklinių duomenų tvarkymą.

Palaukite...

Ačiū!