A.Tumėno g. 4, B korp., LT-01109 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 242 11 21

„INTER RAO Lietuva“ augo dėl palankių kainų, sėkmingo rizikų valdymo ir geresnių oro sąlygų vėjo elektrinių parke

2019 metų pirmojo ketvirčio neaudituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi AB „INTER RAO Lietuva“ praneša, kad įmonė per tris pirmuosius metų mėnesius Lietuvoje pardavė 43 procentais daugiau elektros energijos nei prieš metus ir uždirbo 5,6 mln. eurų grynojo pelno.

„Per 2019-ųjų metų pirmuosius mėnesius bendrovė Lietuvoje pardavė daugiau elektros energijos ir gavo daugiau pajamų nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus. Augimą labiausiai lėmė išaugusios pardavimų NordPool biržoje apimtys ir palankios kainos, bei sėkmingai įgyvendinta rizikų valdymo – apsidraudimo (vadinamojo hedging) veikla“, – sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Parduodamą elektros energiją bendrovė ne tik importavo, bet gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo elektrinių parke, kuris dėl palankesnių oro sąlygų – didesnio vidutinio vėjo greičio – pagamino daugiau elektros energijos nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus. Per 2019 metų pirmuosius tris mėnesius įmonė Lietuvoje pardavė 1758 GWh elektros energijos (per atitinkamą ankstesnių metų laikotarpį – 1232 GWh).

AB „INTER RAO Lietuva“ pardavimų pajamos siekė 85,5 mln. eurų (49,3 mln. eurų 2018 metų 1 ketvirtį). Bendrovė uždirbo 5,6 mln. eurų grynojo pelno, o prieš metus pelnas siekė 3,5 mln. eurų.

Įmonės EBITDA rodiklis buvo 5,7 mln. eurų, lyginant su 4,3 mln. eurų prieš metus. 2019-ųjų metų pradžioje bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 5,6 milijono eurų, įmonė per ataskaitinį laikotarpį sumokėjo 484 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Per pirmuosius tris metų mėnesius bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą taip pat sumokėjo beveik 5,1 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų. AB „INTER RAO Lietuva“ buvo ketvirta tarp daugiausiai mokesčių sumokančių energetikos sektoriaus bendrovių ir užėmė 40 vietą VMI sudarytame didžiausių mokesčių mokėtojų sąraše. Dar 351 tūkst. eurų mokesčių sumokėjo ir antrinė bendrovės įmonė UAB „Vydmantai wind park“.

2019 metų 1 ketvirčio neaudituotus konsoliduotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbė ir visa „INTER RAO Lietuva“ įmonių grupė, kuriai priklauso ir antrinės bendrovės „INTER RAO Latvia“, „INTER RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“.

Grupė pranešė per 2019 metų pirmus tris mėnesius visose veiklos šalyse pardavusi 2134 GWh elektros energijos (2018 metų 1K  – 1481 GWh) ir gavusi 107 mln. eurų pajamų (59,5  mln. eurų prieš metus).

„Geresnius nei 2018 metų pradžios Grupės rezultatus lėmė ne tik palankios elektros energijos kainos ir didėję pardavimų kiekiai, bet ir sėkminga prekyba Lenkijos rinkoje bei geresni vėjo elektrinių parko rezultatai“, – sako G. Balčiūnas.

Grupės EBITDA rodiklis buvo 7,8 mln. eurų (4 mln. eurų prieš metus), o grynasis pelnas, lyginant su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, didėjo iki 6,4 mln. eurų.

Dalinkitės socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis (AB „INTER RAO Lietuva“ duomenų privatumo politika).

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate savo sutikimą, kad Bendrovėje Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei atsakant į Jūsų pateiktus klausimus bei sprendžiant kylančias problemas.

Kartu Jūs patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už Jūsų pateiktų perteklinių duomenų tvarkymą.

Palaukite...

Ačiū!