A.Tumėno g. 4, B korp., LT-01109 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 242 11 21

„INTER RAO Lietuva“: bendrovės pardavimai ir pelnas didėjo, įmonių grupės pelnas nesikeitė

2018 metų pirmojo ketvirčio neaudituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi AB „INTER RAO Lietuva“ praneša, kad įmonė per tris pirmuosius metų mėnesius Lietuvoje pardavė 19 procentų daugiau elektros energijos nei prieš metus ir uždirbo 3,5 mln. eurų grynojo pelno.

„Per 2018-ųjų metų pirmuosius mėnesius bendrovė Lietuvoje pardavė daugiau elektros energijos ir gavo daugiau pajamų nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus. Augimą labiausiai lėmė dėl padidėjusios paklausos išaugusios pardavimų NordPool biržoje apimtys ir kainos“, – sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Parduodamą elektros energiją bendrovė ne tik importavo, bet ir pirko elektros biržoje „Nord Pool“ bei iš vietos gamintojų, gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo elektrinių parke. Per 2018 metų pirmuosius tris mėnesius įmonė Lietuvoje pardavė 1232 GWh elektros energijos (per atitinkamą ankstesnių metų laikotarpį – 1034 GWh).  AB „INTER RAO Lietuva“ pardavimų pajamos siekė 49,3 mln. eurų (38,8 mln. eurų 2017 metų 1 ketvirtį). Bendrovė uždirbo 3,5 mln. eurų grynojo pelno, o prieš metus pelnas siekė 2 mln. eurų.

„Per pirmuosius tris metų mėnesius dėl išaugusios paklausos ir kitų kainas lemiančių veiksnių rinkoje formavosi aukštesnės nei ankstesniais metais vidutinės elektros energijos kainos. Tai lėmė bendrą pajamų ir pelningumo padidėjimą“, – sako G. Balčiūnas.

Įmonės EBITDA rodiklis buvo 4,3 mln. eurų, lyginant su 2,4 mln. eurų prieš metus. 2018-ųjų metų pradžioje bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 4,3 milijono eurų, įmonė per ataskaitinį laikotarpį sumokėjo 705 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Per pirmuosius tris metų mėnesius bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą taip pat sumokėjo beveik 4,8 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų. AB „INTER RAO Lietuva“ buvo ketvirta tarp daugiausiai mokesčių sumokančių energetikos sektoriaus bendrovių ir užėmė 37 vietą VMI sudarytame didžiausių mokesčių mokėtojų sąraše. Dar 305 tūkst. eurų mokesčių sumokėjo ir antrinė bendrovės įmonė UAB „Vydmantai wind park“.

2018 metų 1 ketvirčio neaudituotus konsoliduotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbė ir visa „INTER RAO Lietuva“ įmonių grupė, kuriai priklauso ir antrinės bendrovės „INTER RAO Latvia“, „INTER RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“.

Grupė pranešė per 2018 metų pirmus tris mėnesius visose veiklos šalyse pardavusi 1481 GWh elektros energijos (2017 metų 1K  – 1321 GWh) ir gavusi 59,5 mln. eurų pajamų (48,5  mln. eurų prieš metus).

Grupės EBITDA rodiklis buvo 4 mln. eurų (3,8 mln. eurų prieš metus), o grynasis pelnas, lyginant su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, išliko nepakitęs ir siekė 2,5 mln. eurų.

Dalinkitės socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis (AB „INTER RAO Lietuva“ duomenų privatumo politika).

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate savo sutikimą, kad Bendrovėje Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei atsakant į Jūsų pateiktus klausimus bei sprendžiant kylančias problemas.

Kartu Jūs patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už Jūsų pateiktų perteklinių duomenų tvarkymą.

Palaukite...

Ačiū!