A.Tumėno g. 4, B korp., LT-01109 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 242 11 21

2018 metų pirmąjį pusmetį „INTER RAO Lietuva“ Grupė augino pajamas

2018 metų antrojo ketvirčio ir pirmojo pusmečio neaudituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi „INTER RAO Lietuva“ grupė praneša per šešis pirmus šių metų mėnesius pardavusi 22 procentais daugiau elektros energijos ir uždirbusi 2,39 mln. eurų grynojo pelno – 2,5 mln. eurų mažiau nei prieš metus. Per antrąjį metų ketvirtį grupės parduotos elektros energijos kiekis išaugo daugiau nei 50 proc., tačiau grupė patyrė 173 tūkst. eurų nuostolį.

Grupė pranešė per šešis pirmus 2018 metų mėnesius gavusi 107,2 mln. eurų pajamų (87,5  mln. eurų prieš metus), EBITDA rodiklis siekė 5 mln. eurų (7,2 mln. eurų prieš metus), o veiklos pelnas buvo 3,7 mln. eurų lyginant su 5,9 mln. eurų per atitinkamą laikotarpį pernai.

„INTER RAO Lietuva“ įmonių grupei be pagrindinės bendrovės priklauso Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje veiklą vykdančios įmonės „INTER RAO Latvia“, „INTER RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“.

„Grupės pajamas augino didėję pardavimų apimtys ir aukštesnė rinkoje susiformavusi elektros energijos kaina. Tačiau kartu su pirmąjį metų pusmetį maždaug ketvirtadaliu didėjusia kaina augo ir pardavimų savikaina, o pagal dvišales sutartis parduodamos elektros energijos kainos nesikeitė. Šių ir kitų veiksnių visuma lėmė, kad įmonių grupės pelnas mažėjo maždaug dvigubai“, – sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Lietuvoje veikianti AB „INTER RAO Lietuva“ vartotojams parduodamą elektros energiją ne tik importavo, bet ir pirko elektros biržoje „Nord Pool“ bei iš vietos gamintojų, gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo jėgainių parke. Tačiau pajamos iš vėjo parke pagamintos elektros energijos dėl nepalankių meteorologinių sąlygų 2018-aisiais metais mažėjo daugiau kaip 20 proc.

Per 2018 metų pirmus šešis mėnesius įmonė Lietuvoje pardavė 2595 GWh elektros energijos (per atitinkamą ankstesnių metų laikotarpį – 1811 GWh).  AB „INTER RAO Lietuva“ pardavimų pajamos siekė 87,3 mln. eurų (68,7 mln. eurų 2017 metų 1 pusmetį), bendrovė uždirbo 4,32 mln. eurų grynojo pelno (prieš metus pelnas siekė 4,16 mln. eurų).

Įmonės EBITDA rodiklis buvo 5,5 mln. eurų, lyginant su 4,9 mln. eurų prieš metus, o bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 5,4 milijono eurų. Įmonė per ataskaitinį laikotarpį sumokėjo 1,1 mln. eurų pelno mokesčio.

Per pirmuosius šešis metų mėnesius bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą sumokėjo beveik 9 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų, o grupės valdoma „Vydmantai wind park“ į VMI sąskaitą sumokėjo dar 400 tūkst. eurų mokesčių. AB „INTER RAO Lietuva“ buvo ketvirta tarp daugiausiai mokesčių sumokančių energetikos sektoriaus bendrovių.

Dalinkitės socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis (AB „INTER RAO Lietuva“ duomenų privatumo politika).

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate savo sutikimą, kad Bendrovėje Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei atsakant į Jūsų pateiktus klausimus bei sprendžiant kylančias problemas.

Kartu Jūs patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už Jūsų pateiktų perteklinių duomenų tvarkymą.

Palaukite...

Ačiū!