A.Tumėno g. 4, B korp., LT-01109 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 242 11 21

2017 metais „INTER RAO Lietuva“ pardavimai didėjo, tačiau pelnas – traukėsi

2017 metų audituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi AB „INTER RAO Lietuva“ praneša, kad įmonė pernai, lyginant su ankstesniais metais, Lietuvoje pardavė 7 procentais daugiau elektros energijos, tačiau uždirbo beveik trečdaliu mažiau – 7,2 mln. eurų grynojo pelno.

„2017-aisiais elektros energijos rinkoje tęsėsi žemų vidutinių kainų laikotarpis, o vidutinė elektros energijos kaina buvo beveik 4 procentais žemesnė nei ankstesniais metais. Įmonė lanksčiai reagavo į susiklosčiusią situaciją ir gebėjo pirkėjams pasiūlyti didesnį elektros energijos kiekį už konkurencingą kainą. Todėl bendrovė, 2017-aisiais pardavusi daugiau elektros energijos ir neženkliai padidinusi pajamas, metus baigė uždirbdama 7,2 milijono eurų grynojo pelno arba beveik trečdaliu mažiau nei prieš metus“, – sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Parduodamą elektros energiją bendrovė ne tik importavo, bet ir pirko elektros biržoje „Nord Pool“ bei iš vietos gamintojų, gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo jėgainių parke. Elektros biržoje ir iš vietos gamintojų įsigytos elektros energijos kiekis augo beveik 50 proc., o „Vydmantai wind park“, UAB pagamino beveik 13 proc. daugiau elektros energijos nei 2016 metais.

„Parduotos elektros energijos kiekio augimą lėmė ir palankios meteorologinės sąlygos – didesnis vidutinis vėjo greitis regione, kuris sudarė galimybes vėjo elektrinių parke pagaminti beveik 13 procentų daugiau elektros energijos nei prieš metus“, – sako G. Balčiūnas.

Pernai įmonė Lietuvoje pardavė 3698 GWh elektros energijos (2016-aisiais – 3452 GWh). AB „INTER RAO Lietuva“ pardavimų pajamos siekė 141,8 mln. eurų (138,9 mln. eurų 2016 metais). 2017 metais bendrovė uždirbo 7,2 mln. eurų grynojo pelno, o prieš metus pelnas siekė 10,2 mln. eurų.

Įmonės EBITDA rodiklis pernai buvo 9 mln. eurų, lyginant su 12 mln. eurų prieš metus. 2016-aisiais bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 8,3 milijono eurų, įmonė per metus sumokėjo daugiau kaip 1,1 mln. eurų pelno mokesčio.

Per 2017 metus bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą sumokėjo beveik 22,3 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų, buvo penkta tarp didžiausių energetikos sektoriaus bendrovių bei užėmė 37 vietą VMI sudarytame didžiausių mokesčių mokėtojų sąraše. Dar daugiau nei 1,1 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų į šalies biudžetą sumokėjo ir antrinė grupės įmonė „Vydmantai wind park“.

2017 metų audituotus konsoliduotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbė ir visa „INTER RAO Lietuva“ įmonių grupė, kuriai priklauso antrinės bendrovės „INTER RAO Latvia“, „INTER RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“.

Grupė pranešė 2017 metais visose veiklos šalyse pardavusi 4758 GWh elektros energijos (2016 metais  – 4644 GWh) ir gavusi 179,4 mln. eurų pajamų (178,9  mln. eurų prieš metus).

Grupės EBITDA rodiklis pernai buvo 13,5 mln. eurų (15 mln. eurų prieš metus), o grynasis pelnas siekė 8,9 mln. eurų (2016 metais – 9,3 mln. eurų).

Dalinkitės socialiniuose tinkluose

Naujienlaiškis

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate, kad esate susipažinę su Bendrovės interneto svetainėje skelbiamomis Jūsų asmens duomenų tvarkymo sąlygomis (AB „INTER RAO Lietuva“ duomenų privatumo politika).

Pateikdami savo asmens duomenis Jūs patvirtinate savo sutikimą, kad Bendrovėje Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi teikiant Jums paslaugas bei atsakant į Jūsų pateiktus klausimus bei sprendžiant kylančias problemas.

Kartu Jūs patvirtinate, kad Jūsų pateikti duomenys yra tikslūs ir teisingi, o Bendrovė nėra atsakinga už Jūsų pateiktų perteklinių duomenų tvarkymą.

Palaukite...

Ačiū!