APIE MUS

PREKYBA

ELEKTROS ENERGIJOS RINKA

VĖJO ENERGIJOS GAMYBA

SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ

Attribute Type Value
text string 'INTER RAO Lietuva'
url string '/content/view/full/2'
url_alias string ''
node_id string 2
INTER RAO Lietuva   Naujienos   Naujienos   Pirmąjį 2016 metų pusmetį „INTER RAO Lietuva“ dirbo pelningai

Pirmąjį 2016 metų pusmetį „INTER RAO Lietuva“ dirbo pelningai

2016 08 31

2016 metų I pusmečio veiklos rezultatus skelbianti AB „INTER RAO Lietuva“ praneša per šį laikotarpį uždirbusi 6,4 mln. eurų grynojo pelno, arba 0,76 mln. eurų mažiau nei per atitinkamą laikotarpį pernai.

„Nors sąlygos rinkoje šiais metais buvo itin sudėtingos ir sunkiai prognozuojamos dėl nestabilios naujųjų tarptautinių elektros energijos jungčių veiklos, bendrovė sugebėjo įveikti kylančius iššūkius ir pasiekti gerus rezultatus“, - sako Giedrius Balčiūnas, AB „INTER RAO Lietuva“ generalinis direktorius.

Bendrovės pardavimai Lietuvoje sumažėjo neženkliai, nuo 1579 GWh pernai, iki 1548 GWh per pirmuosius šešis mėnesius. Bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 7,3 milijono eurų, o ankstesniais metais įmonė buvo uždirbusi 8,3 milijono eurų iki mokesčių.

Įmonė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą per 2016 m. pirmą pusmetį sumokėjo 12,2 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų, ir buvo 32 didžiausias mokesčių mokėtojas Lietuvoje bei trečia daugiausiai mokesčių mokančių energetikos sektoriaus bendrovių. Pirmąsias dvi vietas tarp daugiausiai mokesčių mokančių energetikos sektoriaus įmonių užėmė valstybės kontroliuojamos įmonės.

Bendrovės akcijomis prekiaujama Varšuvos vertybinių popierių biržoje.

Visa „INTER RAO Lietuva“ grupė, kuriai priklauso antrinės bendrovės Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje, o taip pat ir vėjo jėgainių parkas Lietuvoje, per 2016 metų I pusmetį uždirbo 5,9 mln. eurų grynojo pelno, lyginant su 8,6 mln. eurų prieš metus.

Įmonių grupės pardavimų apimtys Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje padidėjo nuo 2047 GWh per 2015 metų I pusmetį iki 2131 GWh šiais metais.

„Lietuvoje ir Latvijoje sumažėjusius pardavimus, o taip pat dėl itin nepalankių meteorologinių sąlygų kritusią gamybą vėjo parke, kompensavo didesni parduotos elektros energijos kiekiai Estijoje ir Lenkijoje“, - sako G.Balčiūnas.

Antrinė AB „INTER RAO Lietuva“ įmonė UAB „Vydmantai wind park“, valdanti vėjo jėgainių parką Vakarų Lietuvoje, per pirmuosius šešis 2016 metų mėnesius į VMI sąskaitą sumokėjo 0,6 milijono eurų mokesčių.

A. Tumėno g. 4, B korp.;
LT-01109 Vilnius

Telefonas: +370 (5) 242 11 21
Faksas: +370 (5) 242 11 22
El. paštas: info[et]interrao.lt


"http://www.interrao.lv/en/"
INTER RAO Latvia
"http://www.interrao.ee/eng"
INTER RAO Eesti
"http://vwp.lt/"
Vydmantai wind park
"http://www.irlpolska.pl/eng"
IRL Polska